Przejdź do treści
Strona główna » Nasze usługi » Kadry i płace

Kadry i płace

Kadry i płace – profesjonalna obsługa dla jednoosobowych działalności gospodarczych

Kadry i płace to dział księgowości, bez którego nie może funkcjonować żadna firma. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego księgowego, który poprowadzi sprawy kadrowo-płacowe w Twojej firmie. Skorzystaj z usług naszego biura rachunkowego i oddaj swoje sprawy w profesjonalne ręce. Poprowadzimy dokumentację pracowniczą w Twojej firmie oraz zajmiemy się prawidłowym naliczaniem płac.

Podstawowe zadania związane z kadrami w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych:

  • rejestracja przedsiębiorstwa i pracowników w Urzędzie Skarbowym i ZUS;
  • zakładanie i prowadzenie akt osobowych;
  • opracowywanie listy płac;
  • obsługa umów o pracę, umów zleceń i umów o dzieło;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych oraz ubezpieczeniowych;
  • przygotowywanie raportów kadrowo – płacowych;
  • pomoc w sporządzaniu zaświadczeń o okresie zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników i innych dokumentów dotyczących pracowników.

Kadry i płace w jednoosobowych działalnościach gospodarczych

Jednoosobowe działalności gospodarcze pomimo prowadzenia uproszczonej księgowości nadal borykają się z koniecznością prowadzenia pracochłonnej dokumentacji pracowniczej. Kadry i płace obecne są w każdej, nawet najmniejszej firmie. To dział zajmujący się naliczaniem urlopów, wynagrodzeń, a także rozliczeń z fiskusem.

Problemem dla małych przedsiębiorców jest przede wszystkim ciągła modyfikacja prawa pracy i prawa podatkowego, oraz nakładanie co raz to nowych obowiązków na pracodawcę. Niedopełnienie ich grozi często wysoki karami, a wykroczenia pracownicze są szczególnie badane przez Inspekcję Pracy oraz inne organy nadzoru. Decydując się na księgowość online zapewniasz sobie nie tylko fachową wiedzę oddając sprawy w ręce profesjonalistów, ale również zyskasz pewność, że Twoja firma działa w pełni legalnie, zgodnie z zasadami prawa.

Kadry i płace – zadania

Jakie zadania z zakresu kadr i płac pomoże wypełnić księgowa online? Przede wszystkim to prowadzenie dokumentacji pracowniczej. Nieustannie modyfikowany kodeks pracy wymaga ciągłej aktualizacji dokumentów, zaświadczeń czy upoważnień. Korzystając z księgowości online możesz w jednym miejscu zarządzać planami urlopowymi, czasem pracy pracowników oraz mieć pogląd nadchodzących badań lekarskich, BHP i innych okresowych szkoleń i kursów.

Nasza księgowa online zapewni kompleksową obsługę pracowników w zakresie zawierania umów o pracę, wystawiania zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, a także pozostałych dokumentów pracowniczych.

Biuro rachunkowe Legnica pomoże Ci w naliczeniu płac i wynagrodzeń, a także rozliczeń z urzędami skarbowymi czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Księgowa online wystawi roczne deklaracje PIT, a także okresowe raporty do ZUS-u i innych jednostek. Prowadząc zdalnie kadry i płace oszczędzasz czas i pieniądze związane z wypełnianiem dokumentacji pracowniczej.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jeśli wybierasz biuro rachunkowe Legnica oferuje różnego rodzaju usługi księgowości. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego księgowego. Przede wszystkim postaw na sprawdzone i doświadczone biuro rachunkowe w Legnicy. Nasza firma to znana i rozpoznawalna marka, która świadczy usługi księgowości na terenie niemal całego kraju. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej ofercie księgowości online, dzięki której większość spraw załatwisz zdalnie bez wychodzenia z domu.

Dla kogo księgowość online?

Nasze biuro rachunkowe Legnica świadczy usługi w zakresie księgowości online dla Klientów z niemal całej Polski. Koniec z uporczywymi dojazdami do księgowej, staniem w korkach i marnowaniem cennego dla przedsiębiorcy czasu. Księgowa online skontaktuje się z Tobą zdalnie, a całą dokumentację wyślesz do nas bez wychodzenia z domu.

Nie masz doświadczenia w obsłudze komputera? Nic straconego! Księgowość online to wyjątkowo łatwa i nieskomplikowana procedura. W razie potrzeby wszystkiego Cię nauczymy i przeszkolimy z obsługi niezbędnych systemów. Nasza oferta skierowana jest do podmiotów decydujących się na formę księgowości uproszczonej, czyli firm, których przychody netto nie przekraczają 2 milionów euro rocznie. Dzięki elektronicznym środkom kontaktu możemy błyskawicznie poinformować Cię o ewentualnych zaległościach, obowiązkach złożenia deklaracji czy zwrocie podatku.